Careers

This is the world we live at TGI Fridays. Unique ingredients, precision and quality of work, service and experience. Do you want to move on the gastronomy? Offer people the originality? Do you want to experience this atmosphere? Don´t hesitate to contact us.

In our restaurant, your success is just in your hands! Please send your application by email on kariera@rosinter.cz. Contact us with your CV and a cover letter. We are waiting for you!

 • Americká kuchyně není jen oslavou šťavnatých burgerů a steaků. TGI Fridays nabízí autentický zážitek ze spojení chutí amerického západu, jedinečného masa na jihu a vliv Tex – Mex delikates. Každý talíř z rukou našich kuchařů je servírovaný pro jedinečný zážitek a požitek z jídla našim hostům.

  Cook

  American cuisine is not just a celebration of juicy burgers and steaks. TGI Fridays offers an authentic experience of a combination of western flavors, a unique meat in the south and Tex-Mex delicacies. Each plate from the hands of our chefs is served for a unique experience of food to our guests.

 • Nejen gurmánský zážitek z jídla a oslava americké kuchyně jsou charakteristiky, které TGI Fridays podává lidem každý den po celém světě. Příjemná atmosféra, přátelský přístup a nadstandardní servis jsou zárukou příjemného času v restauraci TGI Fridays. Naši zaměstnanci jsou tým, který nezkazí žádnou zábavu

  Waiter/Waitress

  Not only a wonderful gourmet dining experience is offered to our guests at TGI Fridays but also a celebration of American cuisine served people every day around the world, pleasant atmosphere, friendly approach and upgraded service guarantee a unique time spend at TGI Fridays. Our employees are a team that does not spoil any fun.

 • Zajímáš se o originální koktejly? Umíš namíchat klasiku a doporučit lidem drink, který je zaujme? Staň se barmanem TGI Fridays a podávej lidem zábavu, zážitky a samozřejmě své barmanské umění. Buď součástí týmu TGI Fridays.

  Bartender

  Legendary TGI Fridays World Bartender Championship is a famous competition known around the world. Competition to find the best in the country, region and the world. As a part of our TGI Fridays bartender team you can test your bartender skills against other top bartenders.

Cook with us

Are you interested in American cuisine? It is more than just burgers and fries. Can you really work with grill and wooden spoon? Maybe we are looking for you. Join our team of cooks and give joy of eating with us.  

Chceš lidem rozdávat požitek z jídla a skvělou atmosférou? Hledáš stálou práci, která pro tebe bude výzvou a vášní zároveň? S námi se můžeš posunout dál. Připoj se k týmu TGI Fridays.

Become our waiter/waitress

Do you want to give people a wonderful gourmet experience and pleasant atmosphere? Are you looking for a long term job with passion and challenge? Make the step forward with us. Join our TGI Fridays team.

Legendární barmanský šampionát World Bartender Championship je soutěží mezi všemi barmany TGI Fridays z celého světa. Soutěží se o toho nejlepšího v zemi, regionu a v celém světě. Jako součást týmů barmanů TGI Fridays si můžeš i ty s ostatními špičkovými barmany ověřit své dovednosti za barem.

Be a TGI Fridays bartender

Are you interested in tasty and fun drinks? Can you make a classics and give a good recommendation to a customer? Be our bartender and server fun, experience and of course your bartender show to our customers. Be a part of TGI Fridays team.